Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija

 • Kraunamos nuotraukos

  Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija

  15.50
  Prekė išparduota.
  Susisiekite
  Puslapių skaičius
  256
  Įrišimas
  kietas
  Išleidimo metai
  2016
  ISBN
  9786098105315
 • Albume pristatoma garsių lietuvių išeivijos dailininkų kūrinių kolekcija, kurią meno istorikė, kultūrininkė, režisierė Beatričė Kleizaitė-Vasaris padovanojo Lietuvai. Čia rasite daugiau nei 400 meno kūrinių, kurių autoriai: Adomas Galdikas, Vytautas Kašuba, Viktoras Petravičius, Vytautas Ignas, Viktoras Vizgirda, Albinas Elskus ir kt.

  Beatričė Vasaris priklauso Antrojo pasaulinio karo metu pasitraukusiųjų į Vakarus bangai. Šios kolekcijos rinkimas prasidėjo Monrealyje, kuomet iš Argentinos ji persikėlė gyventi į Kanadą. Per ekonominę blokadą, nepaisydama kliūčių ir sunkumų, pirmaisiais atkurtos mūsų valstybės metais ji į Lietuvą parvežė išeivijos dailės aukso fondą: Vytauto Kašubos palikimą, per 400 Adomo Galdiko paveikslų, daugelį Vytauto Igno tapybos ir grafikos kūrinių. 

  Dideliu įvykiu 2010 m. tapo jos padovanota angelų kolekcija Anykščiams – iš jos kolekcijos sukurtas Angelų muziejus – ypatingas Lietuvos kultūros centras, žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Bet svarbiausiu nuopelnu Lietuvai tapo 2014 m. didžioji jos dovana tėvų gimtinei Marijampolei – Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijos sukūrimas. 

  Knygoje visapusiškai pristatoma Marijampolei padovanota meno kolekcija ir dailininkai, jos kūrėjai. Šis puikus reprezentacinis leidinys atspindi reikšmingą Beatričės Kleizaitės-Vasaris misiją – išsaugoti lietuviškojo meno istorijos pažinimą dabartinėms ir būsimoms kartoms. 

  Paskaitykite ištrauką:

   

   
","sku":"SKU#147653538654634841","image":"https://www.auksopieva.lt/images/uploader/be/beatrices-kleizaites-vasaris-menu-galerija-1.jpg","offers":{"@context":"https://schema.org","@type":"Offer","priceCurrency":"EUR","price":15.5,"availability":"http://schema.org/OutOfStock","url":"https://www.auksopieva.lt/beatrices-kleizaites-vasaris-menu-galerija","priceValidUntil":"2024-01-06T15:51:52+02:00"}}